۰۲۱-۷۷۹۸۲۸۰۸
info@jannatefakkeh.com

پزشک مردم

پزشک مردم

پزشک مردم

جزئیات

پرونده ویژه پزشک جهادگر مرحوم دکتر شیرمرد میرعالی

23 شهریور 1400
جهاد یعنی از خود گذشتن اما این مفهوم با توجه به شرایط تعاریف متفاوتی پیدا می‌کند. جنگ که باشد و قرار بر دفاع از آب و خاک و ناموس، جان دادن و مبارزه در برابر دشمن می‌شود جهاد. اما در شرایط صلح این مفهوم آنقدر وسیع می‌شود که حتی کوچک‌ترین و پیش‌پاافتاده‌ترین کارها را هم در بر می‌گیرد، مهم این است که ما روحیه مجاهدت را در خود زنده نگه داریم تا در شرایط مساعد و مورد نیاز از آن بهره‌مند شویم. بدانیم میدان جهاد تنها سینه به سینه دشمن ایستادن نیست، گاهی لازم است فقط کمی خود را به سختی بیندازیم روی رفاه، زندگی راحت‌تر، درآمد بیش‌تر و حتی حلال‌ترین تفریح‌ها خط بکشیم، مثل پزشک جهادگر، سید شیرمرد میرعالی. مردی که سال‌های کودکی و نوجوانی‌اش در شهر اندیمشک و زیر بارش مداوم توپ و خمپاره دشمن بعثی گذشت.
پزشکی متخصص و متعهد که تواضع، مهربانی و وجدان کاری‌اش او را از خیلی از همکاران هم‌ترازش متمایز می‌کرد. مردی که تمام توانش را برای بازکردن گره‌ای کور از زندگی مردم رنج‌کشیده و نجیب خوزستان در طبق اخلاص گذاشت و اگر چه در میدان هشت سال دفاع مقدس پایش به خاکریزهای خوزستان نرسید بعد از جنگ پای کار مردم ایستاده و در جبهه خدمت به مردم خوش درخشید.
به پاس سالیان سال تلاش و مجاهدت این شیرمرد خوزستانی پرونده ویژه این شماره از ماهنامه فکه به روایتی کوتاه از منش و سیره زندگی این پزشک جهادی اختصاص یافت تا شاید منش جهادگونه او راهگشای کسانی باشد که قلب‌شان برای خدمت به مردم می‌تپد.

نویسنده: زینب‌سادات سیداحمدی

مقاله ها مرتبط